Lankytini objektai

DVIRAČIŲ TAKAI ANYKŠČIUOSE: PRAMOGOS, LANKYTINI OBJEKTAI

Tikriausiai nei vienas neįsivaizduojame vasaros be el.paspirtuko ar dviračio: to laisvės ir nuotykių pojūčio! Viskas – žaliuojantys miškai, miesto peizažai, kultūra, žmonės – atgyja, kai lėtai miname dviračio pedalus.

Anykščių turizmo ir informacijos centras dalijasi gražiausiais dviračių maršrutais šiame regione. Atraskite Šventosios upės pažintinius sveikatingumo takus ir mėgstamiausius kampelius, gausius kultūros ir gamtos objektų.

Kairysis Šventosios upės pažintinis sveikatingumo takas

Jei esate apsistoję pačiame mieste, savo kelionę dviračiais pradėkite nuo Šv. Mato bažnyčios bokšto apžvalgos aikštelės. Kopdami į 79 metrų aukščio bokštą pasijausite tarsi princai ir princesės, jus užburs neogotikos stiliaus grožis, vitražų šviesa bei iš bokšto atsiverianti miesto panorama.

Nusileidę žemyn prie Šventosios upės galite pasirinkti dvi skirtingas kryptis: iki Medžių lajų tako arba iki Arklio muziejaus. Bendras Kairiojo Šventosios dviračių ir pėsčiųjų tako ilgis 14,4 km, todėl norėdami aplankyti visus šalia tako įsikūrusius objektus, jums gali prireikti net ir dviejų dienų.

Jei pasirinkote vykti iki Medžių lajų tako, pasiruoškite vėjavaikiškiems nuotykiams, maudynėms bei klajonėms po žaliuojantį Anykščių šilelį. Sekite Šventosios upės vingiu, pravažiuosite nuostabiai jaukų šeimos kempingą „Po žvaigždėm“. Čia laukiami visi: ir ramaus, ir aktyvaus poilsio mylėtojų su palapinėmis ar kemperiais.

Toliau keliaukime į Dainuvos nuotykių slėnį. Nepatingėkite ir išbandykite save laipiodami nuo medžio ant medžio bei skrydį per Šventąją. O gal norite suprasti ką jaučia paukštis, skrisdamas žemyn? Nuotykių slėnio supynės „Big swing“ leis patirti svaiginantį paukščio skrydžio jausmą. Čia pat galite stabtelti iškylai ar paplaukioti upėje, o gal tiesiog pailsėti poilsiui skirtose erdvėse.

Metas nerti giliau į vasara kvepiantį mišką, pilną gyvybės, garsų ir kvapų. Likusi maršruto dalis driekiasi pačiame Anykščių šilelyje, tad galėsite grožėtis žaliuojančiais pušynais ir pievomis.

Tiesa, nepralėkite pro šalį ir pakeliui aplankykite Šlavės slėnyje esančią atodangą. Tai vienintelė vieta Lietuvoje ir Baltijos bei Skandinavijos šalyse, kur surastos seniausio tarpledynmečio nuosėdos. Pasisėmę miško ramybės, keliaukime pasižvalgyti po Anykščių šilelį iš aukštai, nuo Medžių lajų tako apžvalgos bokšto. Čia pat pūpso legendomis apipintas Puntuko akmuo bei naujas kabantis Lynų tiltas, nuo kurio atsiveria ir pats Medžių lajų takas.

Toliau tęskite savo kelionę į Anykščių šilelio pažintinį basų kojų taką, tai puikus spa jūsų pėdoms: akmenukų masažas, kankorėžių kutenimas, smėlio švelnumas, vandens vėsa bei užburiantis Anykščių šilelio grožis – viskas, ko reikia jūsų gerai savijautai. Šiais metais čia įkurtas ir Išnykusių skulptūrų parkas, kuris stebina ne tik medžio skulptūrų didumu, bet ir tikroviškumu.

Jeigu nusprendėte pasirinkti kitą kryptį, Arklio muziejaus link, prie Šventosios upės užtvakos pakilkite laipteliais į neseniai atsidariusį Istorijų dvarelį, edukacinę erdvę visai šeimai. Ši vieta ypatinga, nes viską ne tik galima, bet ir būtina paliesti.

Keliaujame toliau medine tako atkarpa, tai romantiškiausia tako dalis su mediniais tilteliais, plūduriuojančiomis valtimis, laukine augmenija. Galbūt pasiseks ir privažiavę geležinį tiltą per Šventąją išvysite pūškuojantį Siauruką.

Šioje atkarpoje gausu maudynėms skirtų vietų, tad visada galite stabtelėti ir atsigaivinti. Pasiekę tako pabaigą, aplankykite rašytojo Jono Biliūno memorialinę sodybą. Čia pati vieta, namas, daiktai pasakoja J. Biliūno giminės gyvenimo ir kūrybos istoriją.

Štai ir atvykome – Arklio muziejus su savo etnografinėmis sodybomis, amatų kambarėliais, žaidimų aikštelėmis ir žinoma, nuostabiausiais šios vietos gyventojais – žirgais. Netoliese įsikūrę žirgynai „Vilartas“ bei „Mikadoras“ laukia visų, norinčių patirti magišką kelionę miško takais bei pasimaudyti kartu su žirgais.

Dešinysis Šventosios upės pažintinis sveikatingumo takas

Naujai įrengtas pėsčiųjų ir dviračių takas su terasomis, poilsio aikštelėmis nusidriekęs nuo Šventosios upės užtvankos iki pėsčiųjų tilto (Birutės g.). Važiuodami šiuo taku stabtelėkite pasidairyti apžvalgos aikštelėje, iš čia kaip ant delno atsiveria žaliuojantys Anykščiai.

Privažiavę pėsčiųjų tiltą, akį patrauks po tiltu kabančios supynės. Šioje vietoje takas susijungia su tiltu, toliau galite keliauti per tiltą ir pasiekti kairiojo upės kranto dviračių taką arba savo žygį dviračiais tęsti toliau miško taku. Šis takas neasfaltuotas, čia dviračiams teks nemažas išbandymas, bet mėgstantiems važiuoti ekstremaliau puikiai tiks. Šioje pusėje jūsų taip pat laukia atradimai – Puntuko brolis bei Karalienės liūnas.

spirtukas.com